Joga to sztuka świadomego życia

Czym jest joga?

To sztuka świadomego życia, która pozwala zadbać o zdrowie ciała, umysłu i ducha oraz rozwinąć w pełni swój życiowy potencjał.

Joga jest niczym ocean, na który składają się rozległe morza. Te, które poznasz u mnie na zajęciach, to przede wszystkim:

Asany – czyli pozycje ciała, które wykonujemy w sposób statyczny

Vinyasy – czyli sekwencje pozycji wykonywane synchronicznie z oddechem

Pranajamy – czyli techniki koncentracyjno-oddechowe czy też energetyczno-oddechowe

Medytacje – czyli techniki koncentracyjno-relaksacyjne

Nauczę cię po nich bezpiecznie pływać, a nawet żeglować. Serdecznie zapraszam, to przygoda życia!

Joga w moim studio to:

błogi
spokój

przyjemność bycia w ciele

poczucie
radości życia

poprawa
kondycji

energia płynąca
z ruchu

Joga w moim studio to:

siła
i elastyczność

dobre nawyki oddechowe

mocny kręgosłup,
stawy i kości

lepsza koncentracja
i pamięć

odporność na stres

Ćwiczę jogę od 8 lat, uczyłam się u 10 instruktorów w dwóch krajach, lecz dopiero tu zrozumiałam, o co tak naprawdę chodzi w niektórych asanach. Jestem zachwycona! Nie wiem, czy na jodze u Asi lepiej ma się moje ciało czy mój duch – po prostu jestem szczęśliwa!

Inna Ustylovska

Prowadzę zajęcia jogi na kilku poziomach

Kursy wstępne jogi – cykl ośmiu zajęć wprowadzających do praktyki jogi, zajęcia mają charakter warsztatowy i łączą wiedzę z praktyką. To najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody z jogą!

Grupa 0 – dla osób z ograniczeniami ruchu, potrzebujących indywidualnego podejścia ze względu na zdrowie, łagodna praktyka bez dynamicznych sekwencji

Grupa I – joga dla początkujących lub potrzebujących łagodniejszej praktyki

Grupa II – joga dla średnio zaawansowanych

Grupa III – joga dla zaawansowanych

O możliwości dołączenia do grupy III decyduję razem z uczestnikiem zajęć.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wyglądają zajęcia jogi?

Zaczynamy zawsze kilkuminutową koncentracją na ciele i oddechu. Potem następuje rozgrzewka, która zabezpiecza nas przed kontuzjami stawów, ścięgien i mięśni. Po niej następuje sekwencja asan oraz seria asan we wszystkich płaszczyznach ruchu. Na koniec układamy się do relaksu.

Czy trzeba być elastycznym, aby praktykować jogę?

Nie, to zupełne nieporozumienie. Joga równoważy w ciele siłę i elastyczność. Jeśli Ci jej brakuje, tym bardziej to zajęcia dla Ciebie!

Czy joga jest tylko dla kobiet?

Zdecydowanie nie. Joga nie dyskryminuje ze względu na płeć – współcześnie, bowiem dopiero sto lat temu sale do jogi otworzyły swoje podwoje dla… kobiet. Na moich zajęciach mężczyźni są zawsze mile widziani.

Czy ja sobie poradzę?

Jeśli praca z ciałem kojarzy Ci się tylko z wysiłkiem, potem i bólem ­– zapraszam Cię do doświadczenia innych jakości związanych z ruchem. Miękkość, lekkość, przyjemność i odprężenie czekają, abyś ich doświadczył! Na macie przypominam, że każdy wykonuje ćwiczenia w zakresie swoich możliwości, nie zachęcam do przekraczania swoich granic. Dzięki temu nie nabawisz się kontuzji i łagodnie rozwiniesz swoją siłę i elastyczność.

Jaki rodzaj jogi prowadzisz?

Inspiruję się kilkoma nurtami jogi: z Iyengara czerpię dokładne instrukcje, z Vinyasy Kramy znaczenie oddechu dla ruchu w sekwencjach, z Ashangi czy Hatha-jogi jej aspekt energetyczno-duchowy.

Na zajęciach, które prowadzę, skupiam się przede wszystkim na bezpiecznej praktyce asan oraz świadomości ciała i oddechu.

Czy joga jest religią?

Nie, joga nie jest religią, nie nosi znamion kultu. W swej filozofii zakłada wprawdzie wymiar duchowy człowieka, jednak nie proponuje żadnej praktyki religijnej. Joga nie staje na drodze wyznawania żadnej religii czy światopoglądu, a nawet może pomóc w kroczeniu obraną duchową ścieżką, o czym mówi chociażby duchowny katolicki ks. Joe Pereira, który jest doświadczonym nauczycielem jogi oraz psychoterapeutą i który kilkukrotnie odwiedzał Polskę.

Co trzeba ze sobą zabrać na zajęcia?

Na jogę warto przyjść wygodnie ubranym: w getry lub spodnie i koszulkę, warto również mieć ze sobą długi rękaw na czas relaksu. Ćwiczymy boso, więc nie potrzeba obuwia na zmianę. Cały sprzęt do jogi znajduje się na sali, lecz jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą własną matę lub pasek.

Należy pamiętać, by nie ćwiczyć po obfitym posiłku. Można wziąć ze sobą wodę, choć nie zaleca się popijać w trakcie zajęć. Przed zajęciami lub po nich możesz zaparzyć sobie wybraną herbatę dostępną w studiu.

Jak często należy praktykować jogę, by zauważyć efekty?

To oczywiście zależy od tego, jakie efekty chcemy zauważyć. Przede wszystkim należy przychodzić na zajęcia regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu, minimum raz. Po pewnym czasie, gdy nauczysz się podstaw bezpiecznego ćwiczenia, warto do zajęć w studiu dodać praktykę własną w domu, choćby to były trzy asany i jedna technika oddechowa. Nie ma nic bardziej rozwijającego, a na efekty nie trzeba długo czekać!

Mam … lat. Czy mogę przyjść na jogę?

Na swoje zajęcia zapraszam osoby od 14 roku życia – przyjmuje się w jodze, że jest to wiek, gdy ciało człowieka jest w dużej mierze ukształtowane. Górnej granicy wieku nie ma. Na zajęcia z pranajamy zapraszam osoby dorosłe.

Choruję na… Czy mogę praktykować jogę?

Na moje zajęcia przychodzą osoby zdrowe oraz mniej sprawne z problemami z kręgosłupem, dyskopatią, ograniczoną ruchomością stawów, po przebytych zabiegach czy chorobach onkologicznych. W ostrych stanach zapalnych czy przed operacjami nie zaleca się praktyki jogi. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj lekarza, czy możesz uprawiać łagodną gimnastykę – jeśli nie ma przeciwskazań, znajdziemy grupę dla Ciebie!

Grafik – marzec 2023

Na zajęcia przyjdź 15–5 minut wcześniej, tak by spokojnie zająć miejsce i przygotować się do zajęć. To czas na herbatę, rozmowy lub wyciszenie. Nie spóźniaj się, a jeśli Ci się to zdarzy – poczekaj za drzwiami, aż skończy się koncentracja. Wejdź, gdy zacznie się rozgrzewka.

Jeśli jesteś w ciąży, chorujesz na coś lub mierzysz się z jakąś dolegliwością – zgłoś ten fakt przed pierwszymi zajęciami. Dostosuję praktykę do Twoich możliwości oraz poinformuję Cię o przeciwskazaniach do wykonywania niektórych pozycji jogi.

poniedziałek

17:30-19:00 – Joga – grupa I

19:30-20:50 – Soma Move/joga

wtorek

16:40-18:00 – Joga – grupa 0/I

18:30-19:50 – Joga – grupa I/II

środa

8:15-9:35 – Soma Move/joga

17:00-18:30 – Kurs wstępny jogi dla początkujących

18:45 – 20:05 Joga – grupa II

czwartek

17:30-18:50 – Joga – grupa I

19:15-20:45 – Kurs wstępny jogi dla początkujących

piątek

8:15-9:35 – Joga – grupa ogólna

17:00-18:20 – Joga – grupa 0/I

18:40-20:00 – Yin Joga (24 i 31 marca)

 

Cennik

220 zł

8 wejść w miesiącu

140 zł

4 wejścia w miesiącu

30 zł

dodatkowe zajęcia dla osób posiadających karnet

40 zł

pojedyncze wejście poza karnetem

9

Można również kupić karnet na inną liczbę wejść.

Nieobecności można odrobić w ciągu dwóch tygodni. Niewykorzystane wejścia nie przechodzą na kolejny miesiąc.

Kontakt

+48 782 497 452

(jeśli nie odbieram, to na pewno oddzwonię)

kontakt@jogawgrudziadzu.pl

Sala zajęć

Moja komfortowa i w pełni wyposażona sala znajduje się w Grudziądzu przy ul. Dworcowej 51-53, sala 31. Tam odbywają się wszystkie zajęcia oprócz tych plenerowych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj mnie na Facebooku. A jeśli chcesz otrzymywać emailem informacje o moich wydarzeniach i inspiracjach, zapisz się: